Zámek Loučeň oslaví 10. narozeniny

Letní Loučeň

  Zámek Loučeň se stal od doby svého otevření pro veřejnost jednou z nejnavštěvovanějších památek Čech a Moravy. Zpřístupněn byl po celkové rekonstrukci 7. 7. 2007. Letos v létě uplyne přesně deset let. Pro narozeninovou sezonu vybral zámecký tým ty akce, které měly největší úspěch u návštěvníků, jako přehlídku historických vozů Concours d´elegance, středověkou slavnost Návrat do dětství Karla IV., připomínku dob reálného socialismu Retroslavnosti, a oblíbené gurmánské slavnosti Cukrové, Svatohubertské nebo Svatomartinské posvícení. Zámeckou sezonu jako vždy ukončí Silvestr v jednu. Narozeninové oslavy na počátku července budou několikadenní a jejich vrcholem bude narozeninový koncert skupiny Elán v předvečer samotného narozeninového dne. Ve čtvrtek 6. července večer se v zámeckých zahradách rozezní na koncertním podiu Unplugged koncert nejslavnější česko-slovenské kapely. Společně s Elánem a se zámeckými budou slavit tisíce návštěvníků koncertu, z nejbližšího okolí i ze vzdálenějších koutů republiky. Loučeň zkrátka oslaví své narozeniny s Elánem i elánem.

 „Na mé práci mě těší, že jejím posláním je vlastně vytvářet lidem radost. Tráví tady u nás pohodové chvíle se svojí rodinou nebo i nejkrásnější den ve svém životě, když si zvolí Loučeň za místo svojí svatby,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Na začátku nebylo vše narýsované podle pravítka a předem jasné. Záměrů, jak zámek využít bylo mnoho. Osobně ale považuji koupi zámku a jeho rekonstrukci včetně vybudování Labyrintária za svůj nejlepší nápad, který jsem v životě měla. Zámek se stal oblíbeným místem pro svatební hostiny i firemní akce, ale především místem nevšedních zážitků. Díky tematickým zážitkovým kostýmovaným prohlídkám od nás návštěvník odchází s tím, že něco hezkého zažil a jeho den je krásnější, veselejší a příjemnější. Lidé se za námi rádi vrací. A tím i díky jejich zájmu budeme společně schopni uchovat toto rodinné sídlo rodů Valdštejnů, Furstenberků a Thurn-Taxisů i budoucím generacím,“ dodává Kateřina Šrámková.

Novinkou sezóny 2017 je ČESKÉ POHÁDKOVÉ LÉTO, které potrvá po celý srpen (1.8.2017 – 31.8.2017) a na návštěvníky čekají oblíbené české pohádkové postavy: Rumcajs, který letos slaví 50.let od uvedení v České televizi, Křemílek a Vochomůrka, Víla Amálka, vodník, loupežníci, čarodějnice z Perníkové chaloupky, a další oblíbené postavy. Tímto konceptem dlouhodobého letního programu navazuje program zámku na předchozí tři sezony, kdy uspořádal zejména pro dětské návštěvníky Léto s Robinem Hoodem ( 2014, 2015) a Dětství Karla IV. (2016). V celodenním programu se děti setkají se svými hrdiny, plní postupně soutěžní úkoly a v cíli je čeká odměna. Celou akci připravuje zámek ve spolupráci s dědici Radka Pilaře, autora animované podoby loupežníka Rumcajse, a Galerií Umění dětem (GUD) při příležitosti oslav „50. narozenin Rumcajse“. Autorské kresby Radka Pilaře budou hlavními motivy, které děti na zámku uvidí. Součástí rumcajsovského léta na zámku Loučeň bude také výstava „RUMCAJS SLAVÍ 50“.

Zámek Loučeň

Loučeň č. p. 1

289 37 Loučeň, okr. Nymburk

+420 325 585 228

infocentrum@zamekloucen.cz

http://www.zamekloucen.cz/

 

 

Loading Facebook Comments ...