Vánoční prohlídky na hradech a zámcích

Vánoční prohlídky
KDY 1.12.2018 - 31.12.2018
KDE

Sezona hradů a zámku ještě neskončila. V předvánočním období nabízí středočeské pohádkové hrady a zámky adventní prohlídky. Kostýmované prohlídky a netradiční sváteční program můžete zažít na veltruském zámku, na zámku Žleby, zámku Kačina nebo zámku Loučeň.

 

 

 

Adventní prohlídky zámku Veltrusy
prosinec
www.zamek-veltrusy.cz

Pro adventní období jsou připraveny vánoční prohlídky zámku, na kterých se dozvíte, jak trávila Vánoce šlechtická rodina Chotků. Prohlídky probíhají po celý advent, vždy o víkendu. Jako každý rok se vydá živý betlém s průvodem k Jezulátku. Letos akce připadá na 16. prosince. Vycházet bude od hlavní zámecké brány u Veltrus a na cestě ho doprovodí živá hudba. Na průvod bude, před zámkem, čekat Panna Marie s Ježíškem a s Josefem. Chybět nebude ani občerstvení. Po živém betlému bude probíhat divadelní představení v Rudolfově sále v podobě vánoční pohádky.


Vánoční prohlídky na zámku Žleby
prosinec
www.zamek-zleby.cz

Vánočně laděná procházka zámkem provede návštěvníky slavnostně vyzdobenými zámeckými sály a pokoji, kde milovníky historie čeká vyprávění o vánočních zvycích, tradicích i pohádkách. Součástí prohlídky bude rovněž návštěva sladce provoněné zámecké kuchyně s ochutnávkou a setkání s pravou pohádkovou bytostí. Prohlídka je vhodná pro dospělé i děti.


Vánoční prohlídky na Zámku Loučeň a Příběh vánočního stromečku
do 6. 1. 2018
www.zamekloucen.cz

V komnatách knížecí rezidence bude instalováno celkem 18 různých vánočních stromečků. K vidění bude stromeček čokoládový, voňavý, zpívající, neviditelný nebo stromeček skleněný a také virtuální a stromeček určený zvířátkům. Nejimpozantnější bude strom prezidentský, v barvách trikolóry, který připomeneme stoleté výročí založení samostatného Československého státu. Celý zámek bude slavnostně vánočně vyzdoben a průvodcem bude vždy někdo ze členů knížecí domácnosti.


Advent na zámku Kačina
2. 12.
www.kacina.cz

Pro návštěvníky Muzea českého venkova je na zámku Kačina připraven bohatý sváteční program. Kromě kostýmovaných prohlídek zámku a skleníku čeká na návštěvníky také ochutnávka vánočního cukroví nebo zabíjačkových specialit. Celý tento sváteční den se ponese v duchu vánočních zvyků a poslechu lidových koled, návštěvníci se budou moci podívat na vyřezávání betlémů. Pro milovníky divadla je připraveno divadelní vystoupení.


Královský advent na Křivoklátě

prosinec
www.hrad-krivoklat.cz

Adventní čas v atmosféře hradu Křivoklát je nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Již neodmyslitelně k němu patří celodenní kulturní program – hudební vystoupení, divadelní představení pro děti, vystoupení kejklířů, šermířů a tanečnic. Návštěvníky čeká již tradiční jarmark, který nabídne mnoho dobrot i široký výběr zboží a ukázky řemesel. Pamatováno je i na děti ve formě dílniček, kde si mohou malovat, vyrábět svíčky, míchat oleje nebo se seznámit s bylinkami.

Loading Facebook Comments ...