TOP akce měsíce

Chram sv. Barbory

Sukův hudební Štiřín – Josef Špaček a Miroslav Sekera
13. 1.
www.stirin.cz

Cyklus exkluzivních koncertů „Sukův hudební Štiřín“ se stal kulturní tradicí, která se zapsala do povědomí českého hudebního dění.  Tyto koncerty se stávají odkazem mimořádné osobnosti hudebního světa, jakým byl Mistr Josef Suk.

Na lednovém koncertě vystoupí Josef Špaček (housle) a Miroslav Sekera (klavír). 

ČokoFest 2019 Lysá nad Labem 

25. – 27. 1. 2019

www.cokoladovy-festival.cz

Výstaviště v Lysé nad Labem zve všechny milovníky sladkostí na nejsladší událost roku – Čokofest. Poslední lednový víkend nabídne degustace nejrůznějších druhů čokolády a čokoládové workshopy. 

K vidění bude výstava historie čokolády. Během akce se bude také vařit s čokoládou a další zábavný program čeká celou rodinu. Samozřejmě nebude chybět ani stánkový prodej, abyste si po skončení akce mohli zamlsat i doma. 

Ples horníků a hutníků v Příbrami

19. 1. 
www.kalendar.pribram.eu

Příbram je městem známým pro svou hornickou historii. Tradice hornictví zahrnovala doly na stříbro, olovo, ale i uranovou rudu.  I nadále město zůstává poutním místem a památníkem hornických tradic.  Proto si nejen pro obyvatele, ale i pro návštěvníky město připravilo, v souladu s tradicí a plesovou sezonou, také Ples horníků a hutníků, který proběhne 19. ledna. 

Barokní umění ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně
do 10. 2. 2019
https://www.mukolin.cz/cz/navstevnik/354019-barokni-umeni-ze-sbirek-regionalniho-muzea-v-koline.html

Až do 10. února 2019 mohou návštěvníci zavítat na výstavu, jež představuje více než padesát památek barokního sochařství a malířství ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně a jeho poboček Podlipanského muzea v Českém Brodě a Muzea Kouřimska v Kouřimi. Zastoupena je tvorba českých, nizozemských, německých a italských autorů od počátku 17. do konce 18. století. Vystavená sochařská díla pocházejí především z mobiliáře několika kostelů a kaplí na Kolínsku. Mezi malířskými díly jsou vedle sakrálních námětů zastoupeny žánrové výjevy, portréty, krajinomalba i zátiší. Tyto obrazy byly převážně součástí vybavení šlechtických sídel.

Šaloun – Dotek osudu, GASK Kutná Hora

do 24. 2. 2019 

https://destinace.kutnahora.cz/calendar/saloun-dotek-osudu

Až do konce února 2019 představuje Galerie Středočeského kraje stěžejní výstavu a tou je představení části sochařské pozůstalosti jednoho ze zakladatelů českého moderního sochařství Ladislava Šalouna (1870–1946). Přestože je autorova tvorba velice rozsáhlá a rozmanitá, ve sbírkách GASK je zastoupeno několik příkladů vrcholné intimní plastiky přelomu 19. a 20. století, avšak z většiny sádrové a hliněné studie či modely dekorativní a monumentální tvorby, která se projevovala ve veřejném prostoru na novostavbách a v pomníkových realizacích. 

Loading Facebook Comments ...