TOP akce měsíce

Svatá Hora u Příbrami
KDY 1.11.2018 - 1.11.2018
KDE

Akce, u kterých byste zaručeně neměli chybět

 

 

 

 

 

 

 

 

51. ročník Pedagogické Poemy Čáslav

7. – 10. 11.
http://pedagogickapoema.cz/caslav-2018/

Pedagogická poema je přehlídkou v přednesu prózy, poezie, ve čtení a improvizaci žáků pedagogických škol. Již 51. ročník proběhne od 7. do 10. listopadu v Čáslavi. Na programu jsou jak přednesové části, tak semináře pro žáky a pedagogy. Připraven je i další kulturní program. Ve čtvrtek literární pořad „Já píši Vám…“ nebo film Miloše Formana, v pátek pak koncert tenoristy Petra Nekorance v kostele sv. Petra a Pavla. Na zakončení přehlídky zahraje kapela Ahoj moře.


Popelka Rakovník | Rakovník  

7. – 11. 11.
www.nipos-mk.cz/?p=35240

Celostátní přehlídka amatérského činoherního divadla pro děti a mládež letos proběhne ve dnech 7. – 11. listopadu 2018 v Tylově divadle a Kulturním centru Rakovník. V programu se můžete těšit na 7 nejlepších amatérských inscenací pro děti uplynulé sezóny a 3 inspirativní inscenace: Hanako, Strach má velké oči, Anna Franková, Jak si zahrát pohádku, Hrnečku vař, Ať žijí duchové, Bajaja, Sněhurka a sedm trempaslíků, Tobiáš Lolness, Tři kmotřinky. Ke každé inscenaci proběhne také rozborový seminář za účasti čtyřčlenného lektorského sboru. Součástí rozborových seminářů opět budou i reflexe dvou dětských skupin složených z žáků 1. a 2. stupně základních škol.


Betlém z másla | Máslovice

24. 11. – 31. 1. 2019
www.maslovice.cz

Ve středočeských Máslovicích staví betlém – a jak jinak než z másla. Betlém pojme stovku figurek a spotřebuje se na něj 25 kilogramů másla. Při jeho stavbě pomáhá takřka celá obec. Malé máslovické muzeum másla vystaví betlém 24. listopadu a slibuje, že tady vydrží až do 31. ledna. Máslo rozhodně i dříve bývalo drahé, a tak zatímco betlémy z chleba lidé stavěli celkem běžně, ty máslové jsou nejspíš zdejším novodobým nápadem. Muzeum je otevřeno pro veřejnost každou sobotu a neděli 10-12 a 13-16 hod., ve všední den pouze na předběžnou objednávku (min. 10 osob).


Dušičková slavnost na zámku Veltrusy

2. 11.
www.zamek-veltrusy.cz/cs/akce/20712-dusickova-vzpominka-na-zamku-veltrusy

Přelom října a listopadu se nese ve znamení vzpomínky na zesnulé. Zámek Veltrusy připomene památku dvou osobností, jejichž život a smrt jsou s Veltruským zámkem spojeny. První z nich je kníže Ferdinand Kinský, který zemřel ve Veltrusech po pádu z koně, druhou hrabě Rudolf Chotek, snad nejvýznamnější osobnost rodu a zakladatel zdejšího zámku. V pátek 2. listopadu od 18 hodin uctí památku zakladatele zámku ve veltruském kostele, rovněž bude možnost se podívat do jinak nepřístupné hrobky Ferdinanda Kinského.


Černokostelecká dvanáctka

10. 11.
www.pivovarkostelec.cz/

Teprve během je žízeň krásná. Sportovní nadšenci a milovníci piva si přijdou na své v sobotu 10. listopadu. Proběhne již pátý ročník přespolního podzimního výběhu – černokostelecká dvanáctka. Prezence a vyzvedání čísel bude probíhat od 13:30 do 14:15 v pivovaru a po hromadném zahřívacím přesunu z pivovaru bude běh odstartován ve 14:30, symbolicky u hřbitova. Připravená trať bude 12 km dlouhá s převýšením cca 200 m. Startovné zaplacené předem vyjde na 50 Kč, na místě bude stát start 100 Kč.


Svatocecilské nešpory – Svatá Hora

22. 11.
www.svata-hora.cz/

Svatocecilské nešpory na Svaté Hoře se již tradičně zpívají na svátek sv. Cecílie, patronky muzikantů a zpěváků. Slavnostní nešpory od Pavla Šmolíka rozezní baziliku Nanebevzetí Panny Marie 22. listopadu po mši svaté. Zpívat bude Svatohorský chrámový sbor za varhanního doprovodu Pavla Šmolíka.

 

Loading Facebook Comments ...