Slavnostní otevření medvědince v ZOO Chleby

Medved Usaty
KDY 21.4.2018 - 21.4.2018
KDE

V sobotu 21. dubna 2018 od 14 hodin bude za přítomnosti našich hostů v nové části zoootevřen pavilon medvědů, tzv. medvědinec. Určen je pro pár medvědů ušatých – samici Angaru a samce Balu. Ti se, pro svoji hravost a akrobatické kousky ve výškách i na zemi,stali ihned největší atrakcí.

Medvědi ušatí přicestovali do ZOO Chleby z ruské Chita Zoo 6. března 2018. Velice rychle si na svůj nový domov zvykli a začali využívat všechny jeho vymoženosti. Vzhledemk tomu, že tento druh preferuje pobyt ve větvích stromů, kde si obstarává potravu, je venkovní prostor bohatě zařízen nezbytnými kmeny. Potřebné vyžití zajišťují také různé houpačky a herní prvky.

Se stavbou chovatelského zařízení, jež patří mezi nejmodernější, bylo započato před dvěma lety. Nová expozice medvědů, připomínající klasickou srubovou stavbu, jeinspirována drsnou krajinou chladné asijské části Ruska. Pavilon ponese název po řediteli Zoo Novosibirsk Rostislavu Shilo, který zemřel v roce 2016.

Objekt je jednopatrový, přízemí je tvořeno vnitřními ubikacemi (ložnicemi) pro medvědy a zázemím pro chovatele. V prvním patře je krytá terasa určená pro návštěvníky, jež umožňuje pozorování zvířat z jiné perspektivy a nabízí rozhled po celém výběhu i novézoo. Další příjemný výhled nabízí Domek baby Jagy (s nezbytnými kuřími nožkamia poněkud strašidelnou výzdobou), z něhož lze sledovat medvědy v jejich bazénu, kde serádi koupou. Díky vhodnému řešení této části umožňuje pozorování vodních hrátekz bezprostřední blízkosti, navíc pouze přes sklo.

Naprostou raritou mezi zoologickými zahradami je fakt, že byl celý objekt, a to i přes svoji obtížnost, vystavěn pouze z finančních prostředků zoo. Tato velice finančně náročná záležitost by nebyla proveditelná mimo jiné bez obrovské přízně návštěvníků, jež se ZOO Chleby těší.

ZOO Chleby byla založena před více než 20 lety. Od roku 2017 je členem Unie českýcha slovenských zahrad (UCSZOO), kam byla přijata jako jediná nestátní zoologická zahrada, čímž opět potvrdila své kvality.


ZOO Chleby, o. p. s.
Václava Otty 1, 289 31 Chleby, Česká republika
tel.: +420 723 237 571

e-mail: info@zoochleby.cz

www.zoochleby.cz

facebook.com/zoochleby

Loading Facebook Comments ...