První ročník hand-made marketu DESIGN LOCK se blíží

Roztoky

Roztoky u Prahy, 27. 08. 2018 – Předposlední zářijovou neděli 23. 9. 2018 se uskuteční v areálu roztockého zámku a Středočeského muzea v Roztokách u Prahy první ročník hand-made mar- ketu DESIGN LOCK. Od 10 do 17 hodin se představí na 50 výrobců, kteří návštěvníkům nabíd- nou rozsáhlou škálu výrobků (hračky, módu pro malé i velké, knížky, bytové doplňky, šperky a v neposlední řadě i přírodní kosmetiku pro děti i dospělé), vždy s důrazem na kvalitu. Připrave- ny jsou také street foodové speciality, stejně jako bohatý doprovodný program s několika workshopy. DESIGN LOCK je místem setkání kreativních lidí s chutí tvořit, ale i těch jenž origi- nalitu vyhledávají a dokáží ji také ocenit.

DESIGN LOCK je designerský hand-made market, který založily tři ženy – Adéla Laube, Simona Mann a Adéla Pešková – s touhou nejen podpořit a rozhýbat kulturní dění v Roztokách, ale zároveň inspiro- vat tamní tvořivé duše a šikovné ruce. „V Roztokách a okolí je spousta šikovných maminek, a nejen těch, které se pod tlakem mateřské a nástupu zpět do práce rozhodly zkusit vyrábět doma. Ať už šijí hračky, oblečení či módní doplňky, anebo například vyrábí ze dřeva, zatím neměly šanci nebo odvahu své výrobky prodat veřejně, a to jim právě š trh nabídne,” uvádí Adéla Laube, jedna z organizátorek DESIGN LOCK.

Na DESIGN LOCKu se představí například „My Fleur“, „Výpečky“, „Bagy Design“, „adelaube”, „ePipí“ „U sta hromů“, „DiDijé“, „Lollipop“, „JAM“, „Nutt“ a další. Vedle stánků vybraných výrobců na návštěvníky bude čekat originální doprovodný program – loutkové divadélko, lekce jógy pro děti i do- spělé, autorské čtení pohádek, dětský koutek, malování na obličej, DJ, dále řada workshopů jako na- příklad nosičský kurz, kurz o uspávání dětí, aranžérský kurz, výroba netoxické kosmetiky, výroba lou- tek apod. Stejně zajímavé a pestré bude i občerstvení.

Záštitu nad hand-made marketem DESIGN LOCK převzalo město Roztoky, akci dále významně pod- pořilo Středočeské muzeum v Roztokách a Praha 6.

Roztocký zámek, kde se akce pořádá, je jen několik minut cesty z Prahy a jako oblíbený cíl nedělních výletů je ideálním místem pro rodiny s dětmi, které zde budou moci v přátelské atmosféře strávit celýden. Areál zámku bude návštěvníkům otevřený od 10:00 hodin. Na DESIGN LOCK je možné dojet z Prahy autem (parkoviště v blízkosti zámku), vlakem do zastávky Roztoky u Prahy nebo autobusem 340 a 350 z Dejvické do zastávky Roztoky, Nádraží.

Více na Facebooku nebo na Instagramu.

Loading Facebook Comments ...