Program Škoda Muzeum listopad 2017

 1. 11. – Přednáška PHDr. Pekařové

Další ze série přednášek přední české psycholožky PhDr. Lidmily Pekařové na téma: „Co nepokazit ve výchově do 7 let“.  Přednášky jsou určeny nejen rodičům, ale i všem ostatním, kteří přijdou do kontaktu s dětmi. Sál L&K Forum, od 16.30 hod. Vstupné 200,- Kč. Rezervace a podrobnosti na www.kreatina.cz, nebo na tel. 777 237 048.

 

 1. 11. – Neobyčejné příběhy: Česká šlechta a motorismus

Další přednáška podzimního cyklu „Neobyčejné příběhy z historie automobilky“ bude věnována

počáteční fázi vývoje motorismu, kdy ještě nebyly motocykly a automobily pro každého, první zákazníci se rekrutovali z vyšších a movitější vrstev společnosti. Zvláštní postavení mezi nimi zaujímala domácí i zahraniční šlechta, která významně napomohla šíření dobrého jména značky Laurin & Klement. Aristokraté nechyběli ani mezi úspěšnými závodníky a akcionáři mladoboleslavské automobilky. Zajímavé informace a unikátní obrazový materiál si pro svoji přednášku připravil Jiří Křížek, ředitel Severočeského muzea v Liberci. Sál Hieronimus II, od 17:30 hod. Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.

 

 1. 11. KONCERT STRABIVARI V CAFÉ VÁCLAV

Skupina Strabivari byla založena v roce 2009. Od samého počátku hraje vlastní muziku s vlastními texty. Stylově lze zařadit hudbu na pomezí popu, rocku a folku. Smyslem její tvorby je vytvářet muziku, která posluchače pohladí po duši, pobaví a třeba i přiměje k zamyšlení. Kapela vystupuje v tomto složení: Petr Šilhavý, zpěv, akustická kytara, autor hudby a textů Josef Žalud, zpěv, klávesové nástroje, hudební aranže Martin Nováček, zpěv, basová kytara Pavel Blána Hájek, bicí nástroje Honza Kubice, elektrická kytara Veronika Šelemberková, zpěv. V roce 2016 vydala kapela CD s názvem Černá a bílá pod režijním vedením Tomáše Marka (Lucie, Krucipusk, Petra Janů) a Milana Lamače (Hitmakers). Hostem na CD byla muzikálová zpěvačka Šárka Marková a houslista Honza Hušek.

Koncert se koná v Café Václav od 19:30 a vstup je zdarma. Svůj stůl si rezervujte na tel. 326 831 243.

 

 1. 11. – Dětské odpoledne „škoda kAROQ“

Srdečně zveme všechny děti školního věku na zábavně-naučné odpoledne do ŠKODA Muzea, tentokrát věnované vozu ŠKODA KAROQ. Děti se seznámí s novým modelem v Zákaznickém centru, dozvědí se celou řadu zajímavostí a zasoutěží si. Účast rodičů je vítaná, ale není nutná. ŠKODA Muzeum, již od 15:00 do 16:30 hod. Vstupné 50,- Kč. Rezervace na tel. 326 8 32038.

 

 1. 11. – Dětské představení Michala Nesvadby – NAROZENINOVÝ ROK Tour 60

Michal je kvítko! Michal, bez ohledu na počasí i roční období dokáže, že během představení rozkvete celé jeviště. Mění nejen scénu, ale i sám sebe. Roztančí sál v různých rytmech třeba letní plážové Samby, tančit tak budou nejen děti, ale i květiny! Tak se přijďte bavit s Michalem! Už nyní se na vás moc těšíme!  Sál L&K Forum v neděli od 10:30. Vstupenky na www.evstupenka.cz

 

 1. 11. ANNA MLINARIKOVÁ & FRIENDS

O houslové virtuozitě Anny se mohli přesvědčit návštěvníci koncertu ve ŠKODA Muzeu již v roce 2010 v cyklu Čtyři divy jazzu. V době studia oboru jazzové housle na slavné Berklee College Of Music v Bostonu patřila mezi nejlepší studenty. V Praze s vynikajícím prospěchem dokončila roku 2005 Konzervatoř Jaroslava Ježka. Několik let byla členkou kapely Anety Langerové, na jejím albu také hrála. Podílela se také na albech Michala Horáčka, Tomáše Kluse, Marka Ztraceného, Cartonnage, Hany Robinson i na hudbě k filmům Anglické jahody, Bobule, Valdéz aj. Od podzimu 2015 je součástí projektu Vivaldianno – město zrcadel, kde sekunduje Jaroslavu Svěcenému. Vydala dvě alba a druhým rokem vystupuje v projektu Pocta filmovým melodiím, které zahraje v jazzových úpravách a přidá také pár známých jazzůvek. Sál L&K Forum při stolkovém uspořádání, od 19:00. Vstupné 250 Kč.

 

 1. 11. – Neobyčejné příběhy: vývoj bezpečnosti vozů

Závěrečná z pětice přednášek podzimního cyklu je věnována historii bezpečnosti automobilů, zejména pak vývoji testování pasivní bezpečnosti v Československu a České republice se zaměřením na konstrukci automobilů ŠKODA. Tomuto tématu se bude věnovat expert na slovo vzatý, pan Rudolf Tesárek z crashové laboratoře společnosti ŠKODA AUTO.

Sál L&K Forum, od 17:30 hod. Před přednáškou je možné shlédnout expozici ŠKODA Muzea. Vstupné zdarma.

 

 1. 11. – DIASHOW MARTINA LOEWA – ALJAŠKA

Aljaška je vysněným místem všech dobrodruhů a milovníků drsné přírody, všech nás, kteří jsme již od dětství četli příběhy statečných zlatokopů, zálesáků a lovců. Aljaška dodnes nabízí návštěvníkům opravdovou divočinu se vším, co k ní patři. Čarokrásnou divočinu se skutečným rizikem toho, že se ztratíte a nikdo vás nebude v nekonečné krajině hledat, divočinu plnou medvědů, vlků, sobů i losů, divočinu útočících hladových komárů. Sál L&K Forum, od 19:00 hod. Vstupné 140,- Kč.

 

 1. 11. – Tvoření adventních věnců

Kreativní odpoledne je určeno dětem od 10 let nebo menším s doprovodem rodičů. S sebou adventní svíčky a 2 m stuhy v barvě ladící ke svíčkám, event. zahradnické nůžky. Ostatní materiál je zajištěn. Vstupné: 100,- Kč. Nutná rezervace, tel. 326 832 038. Od 15 do 18 hod. Příchod možný mezi 15 a 17 hod.

 

Připravujeme na prosinec:

 1. 12. – Adventní putování za Mikulášem
 2. 12. – SWINGOVÉ VÁNOCE

 

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV a prohlédnout si expozici ŠKODA Muzea.

 

 

Krátkodobé výstavy

 

30 let: FenomÉn FAVORIT

Od středy 16. září 1987, světové výstavní premiéry nové generace automobilů ŠKODA s předním pohonem, urazila mladoboleslavská značka obrovský kus cesty. Odrazovým můstkem se stala právě moderní modelová řada FAVORIT / FORMAN / PICK-UP s atraktivním designem studia Bertone. Dobyla řady úspěchů v motoristickém sportu, ale především u více než milionu spokojených zákazníků v desítkách zemí světa. ŠKODA Muzeum poutavou formou připomíná napínavý příběh vývoje nového automobilu, lemovaný méně známými prototypy, trofejemi z prestižních závodů i soutěží a atraktivními fotografiemi. Nová výstava je veřejnosti přístupná od 18. září 2017 do 31. ledna 2018.

 

David Černý: Český betlém

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) u příležitosti výstavy EXP0 2000. Český umělec David Černý je znám především jako tvůrce figurativních soch pro veřejný prostor. Vystudoval design a sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho díla patří Růžový tank, Miminka na Žižkovské věži, Entropa apod. Po předchozí rezervaci na tel. 326 831 135 nabízíme komentované prohlídky pro školy a veřejnost.

 

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupit celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu 280,- Kč.

 

Stálá expozice

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA – Hrdost, Každodenní využitelnost a Výzvy, symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot“. Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.

 

PROHLÍDKY EXPOZICE A VÝROBNÍCH PROVOZŮ

Nabízíme komentované prohlídky expozice ŠKODA Muzea a prohlídky výrobních provozů společnosti ŠKODA AUTO s průvodcem. Dále zajišťujeme exkurze do Lean Centra, ŠKODA Parts Centra, Vzdělávacího centra Na Karmeli a výrobního závodu ve Vrchlabí a Kvasinách. Speciální prohlídky pro školní skupiny, technicky zaměřené skupiny a nevidomé. Rezervace a další informace na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz.

 

CafÉ/Restaurant VÁCLAV

Navštivte v budově ŠKODA Muzea Café/Restaurant VÁCLAV provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hod. a před každou akcí. Rezervace na tel. 326 831 243.

 

RODNÝ DŮM FERDINANDA PORSCHEHO

Zveme vás do Vratislavic nad Nisou na prohlídku nově zrekonstruovaného domu, ve kterém se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Na autentickém místě jsou představeny zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož součástí je životní dílo Ferdinanda Porscheho. Expozici je možné si prohlédnout individuálně pomocí na místě zapůjčených iPadů. V případě návštěvy skupiny nad 20 osob doporučujeme nás kontaktovat s předstihem. Návštěvníci muzea se mohou před prohlídkou expozice či po ní občerstvit v kavárně, k dispozici je i malý obchod.

Otevírací doba: pá – ne, 9 – 17 hod., 31. 12. do 14 hod. Zavřeno 24., 25., 26. 12. a 1.1.

Adresa: Tanvaldská 38, 463 11 Liberec – Vratislavice nad Nisou.

Kontakt: tel.: +420 326 832 028, e-mail: vratislavice@skoda-auto.cz, www.rodnydumporsche.cz. Info mimo otvírací dobu na tel.: +420 326 832 038.

 

Využijte možnosti zakoupit kombinovanou vstupenku Rodný dům F. Porscheho & ŠKODA Muzeum za zvýhodněnou cenu. Více informací na www.rodnydumporsche.cz.

ŠKODA Muzeum, tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, tel.: +420 326 832 038, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz, muzeum.skoda-auto.cz. Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod.

Změna programu vyhrazena!

 

listopad_2017_flyer_300x100mm_cz

listopad_2017_flyer_300x100mm_en

Loading Facebook Comments ...