Program Škoda muzea – květen 2018

14. 5. – RADKA FIŠAROVÁ & SAŠA YASINSKI & JAZZ4

Třetí koncert z cyklu Šanson, píseň s příběhem. Radka Fišarová přijíždí do ŠKODA Muzea s česko-francouzským koncertním programem Rendez-Vous. Uslyšíte nejen francouzský šanson předních francouzských interpretů (E. Piaf, Ch. Aznavour, M. Mathieu atd.), ale také slavné filmové melodie a písně v netradičních aranžích. Velkou část repertoáru tvoří české autorské písně a šansony z nového CD Rendez-vous. Radku doprovodí běloruský akordeonista Saša Yasinski a hudební seskupení Jazz4 ve složení klavír, kontrabas, kytara a bicí. Sál L&K Forum, od 19.00 hod. Otevření sálu a restaurace od 18.00 hod. Vstupné 300,- Kč.

 16. 5. – FILM MUSIC TOUR 2018

Jedinečná hudební show FILM MUSIC TOUR 2018 zavítá v rámci jarní tour i do Mladé Boleslavi. Původní aranžmá filmové hudby a mohutný zvuk orchestru, umocněný vizualizací na obří LED obrazovce s projekcí filmových ukázek a live záběry sólistů – Anny Julie SLOVÁČKOVÉ a Milana PEROUTKY s unikátním žesťovým orchestrem MORAVIA BRASS BAND pod taktovkou japonského dirigenta Chuheie IWASAKIHO. Těšte se na Star Wars, Jurský park, Harry Potter, E.T., Forrest Gump, Avatar, Ledové království, Lví král a mnoho dalších. Čeká vás jedinečný zážitek! Sál L&K Forum, od 20.00 hod, k sezení na místa. Vstupné 790,- Kč.

17. 5. – PŘEDNÁŠKA DR. PEKAŘOVÉ

Další ze série přednášek psycholožky Dr. Lidmily Pekařové, tentokrát na téma „Jak vychovat cit, aneb citová výchova od narození až do puberty“. Předprodej vstupenek v hodnotě 200 Kč na www.kreatina.cz. Sál L&K Forum, od 16.30 hod.

18. 5. – MUZEJNÍ NOC VE ŠKODA MUZEU

ŠKODA Muzeum se jako každý rok účastní Mladoboleslavské Muzejní noci. Tešte se na již tradiční noční prohlídky výrobních provozů automobilky ŠKODA AUTO v časech od 19 a 20:30 hodin (registrace nutná od 18 hodin ve vestibulu muzea, pro starší 10 let). Během exkurze návštěvníci uvidí dvě výrobní haly. Volně přístupná bude i stálá expozice muzea a depozitář prototypů a sportovních vozů značky ŠKODA. Na sále Laurin & Klement Forum se představí zástupci segmentu SUV značky ŠKODA. Návštěvníci si budou moci nejen detailně prohlédnout ale i nasednout do nejnovějších modelů vozů značky ŠKODA – KODIAQ a KAROQ. Krystalický design vozů ŠKODA návštěvníci uvidí v praxi v brusičské dílně PRECIOSA a výstavu vozů doplní i akrobatická vystoupení. Pro děti bude připraven dětský koutek, workshop a výtvarná dílna, kde si děti budou moci vybarvit a odnést batůžek KODIAQ. Za příznivého počasí si budou moci děti i dospělí zajezdit šlapacími autíčky na parkovišti před muzeem, kde budou opět vystaveny vybrané historické vozy ze sbírky muzea.

Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou svézt historickými autobusy ŠKODA 706 RO a ŠKODA 706 RTO po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a v opačném směru v půlhodinových intervalech od 19 do 23:30 hodin. Cena jízdného je 20 Kč. Vstup zdarma, od 19 do 24 hodin.

 18. 5. – PODJEŠTĚDSKÁ MUZEJNÍ NOC V RODNÉM DOMĚ F. PORSCHEHO VE VRATISLAVICÍCH

Již v 18 hodin odstartuje pětihodinový program, v jehož rámci se návštěvníci budou moci seznámit s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility Ferdinanda Porscheho. Komentované prohlídky expozic připomenou, že nadšení pro techniku, inženýrské umění a strojírenský průmysl mají na území České republiky velmi bohaté tradice. Nejmladší návštěvníci jistě neminou dětskou dílnu. Kavárna v Rodném domě si připravila degustaci vín a stylové občerstvení z doby První republiky. Vstup zdarma, od 18 – 23 hod.

 22. 5. – DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE: MEZI VRCHOLY TOUR 2018

Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně připravuje páté řadové album. Ochutnávky z něj představí v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou na„Mezi vrcholy tour 2018“. Nezaměnitelný hlas s vynikající technikou zpěvu, prvotřídní hudebníci a písně vzlétající nad tuzemský standard populární hudby … Dan Bárta & Illustratosphere okouzluje posluchače napříč generacemi i hudebními žánry již devatenáctým rokem! Sál L&K Forum, od 20.00 hod, k sezení na místa.  Vstupné 380,- Kč.

 24. 5. – JUBILEJNÍ KONCERT KE 45 LETŮM SBORU PAPRSEK

Sbor Paprsek srdečně zve na svůj jubilejní koncert. Večerem  bude provázet moderátorka Iva Pazderková, hudební doprovod zajistí EPOQUE QUARTET & PAPRSEK FRIENDS. Zazpívají Karolina Stasiaková, sestry Páchovy a Adam Koubek. Sál L&K Forum, od 18.00 hod. Vstupenky v hodnotě 280 Kč v předprodeji v Infocentru MB.


Připravujeme:

3. 6. – DĚTSKÝ DEN VE ŠKODA MUZEU: koncert kapely BOMBARĎÁK, ráj hlavolamů a další

Před začátkem každé akce se můžete občerstvit v Café/Restaurantu VÁCLAV a prohlédnout si expozici ŠKODA Muzea.


KRÁTKODOBÉ VÝSTAVY

HISTORIE REKLAMY LAURIN & KLEMENT A ŠKODA: OD SUPER VELOCIPEDU AŽ PO SUPERBA

Projděte si s námi styly, techniky a design reklamních materiálů značek LAURIN & KLEMENT a ŠKODA v jednotlivých fázích vývoje – od prvních, tiskařsky ručně komponovaných inzercí na prodej kol a motocyklů přes propagační letáky a brožury k jednotlivým vozům až po kompletní produktové a imageové kampaně. Propagace značky ŠKODA AUTO je stejně bohatá jako samotná historie společnosti. Výstava nabízí jedinečný vhled do komunikační strategie českého automobilového výrobce v běhu času a kontextu doby a je možné ji navštívit do 20. června.

DAVID ČERNÝ: ČESKÝ BETLÉM

Ojedinělá výstava bronzových plastik výtvarníka Davida Černého představuje scénické obrazy českých dějin a kultury. Svou formou detailního zpracování jednotlivých postav plastiky připomínají tradiční betlém. Soubor byl vytvořen pro Autostadt (Wolfsburg, Německo) u příležitosti výstavy EXP0 2000. Český umělec David Černý je znám především jako tvůrce figurativních soch pro veřejný prostor. Vystudoval design a sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze a je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého. Mezi jeho díla patří Růžový tank, Miminka na Žižkovské věži, Entropa apod.

Všechny krátkodobé výstavy jsou přístupné v rámci běžného vstupného do muzea. Využijte možnosti zakoupit celoroční vstupenky do expozic ŠKODA Muzea za zvýhodněnou cenu 280,- Kč.


STÁLÁ EXPOZICE

Expozice je rozdělena do tří tematických oblastí – Tradice, Evoluce a Preciznost. V tematické oblasti Tradice jsou přiblíženy hodnoty značky ŠKODA – Hrdost, Každodenní využitelnost a Výzvy, symbolizované třemi páry vozů. Bustami obou zakladatelů firmy začíná Evoluce. Dominuje jí chronologická řada po sobě jdoucích milníků automobilového vývoje. Okruh Preciznost představuje vozy v různých stádiích renovace – od nálezového stavu až po „klenot“. Proces výroby současných vozů lze vidět v panoramatickém kině.

PROHLÍDKY EXPOZICE A VÝROBNÍCH PROVOZŮ

Nabízíme komentované prohlídky expozice ŠKODA Muzea a prohlídky výrobních provozů společnosti ŠKODA AUTO s průvodcem. Dále zajišťujeme exkurze do Lean Centra, ŠKODA Parts Centra, Vzdělávacího centra Na Karmeli a výrobního závodu ve Vrchlabí a Kvasinách. Speciální prohlídky pro školní skupiny, technicky zaměřené skupiny a nevidomé. Rezervace a další informace na tel. +420 326 8 31134, 31135, 31137, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz.

CAFÉ/RESTAURANT VÁCLAV

Navštivte v budově ŠKODA Muzea Café/Restaurant VÁCLAV provozovaný cateringovou společností Zátiší group. VÁCLAV hostům nabízí kvalitní pokrmy a nápoje, příjemnou atmosféru a moderní prostředí obklopené historickým okolím. Otevřeno denně od 9 do 17 hod. a před každou akcí. Rezervace na tel. 326 831 243.

10. 5. – SUSHI VEČER

Večer věnovaný nejznámějšímu japonskému pokrmu. Přijměte pozvání k ochutnání různých druhů této oblíbené speciality. V rámci večeře si nejen pochutnáte, ale také si můžete zkusit přípravu sushi pod dohledem zkušeného sushisty. Café/Restaurant Václav, od 18:00. Rezervace na tel. 326 831 243.


RODNÝ DŮM FERDINANDA PORSCHEHO

Zveme vás do Vratislavic nad Nisouna prohlídku nově zrekonstruovaného domu, ve kterém se v roce 1875 narodil Ferdinand Porsche, automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen. Na autentickém místě jsou představeny zásadní momenty vývoje inženýrského a konstrukčního umění, jehož součástí je životní dílo Ferdinanda Porscheho. Expozici je možné si prohlédnout individuálně pomocí na místě zapůjčených iPadů. V případě návštěvy skupiny nad 20 osob doporučujeme nás kontaktovat s předstihem.Návštěvníci muzea se mohou před prohlídkou expozice či po ní občerstvit v kavárně, k dispozici je i malý obchod.

Otevírací doba:pá – ne, 9 – 17 hod., 31. 12. do 14 hod. Zavřeno 24., 25., 26. 12. a 1.1.

Adresa:Tanvaldská 38, 463 11 Liberec – Vratislavice nad Nisou.

Kontakt:tel.: +420 326 832 028, e-mail: vratislavice@skoda-auto.cz, www.rodnydumporsche.cz. Info mimo otvírací dobu na tel.: +420 326 832 038.

 Využijte možnosti zakoupit kombinovanou vstupenku Rodný dům F. Porscheho & ŠKODA Muzeum za zvýhodněnou cenu. Více informací na www.rodnydumporsche.cz.


Předprodej vstupenek na pokladně ŠKODA Muzea denně od 9 do 17 hod a v síti TicketPro. 

ŠKODA Muzeum, tř. Václava Klementa 294, Mladá Boleslav, tel.: +420 326 832 038, e-mail: muzeum@skoda-auto.cz,muzeum.skoda-auto.cz.

Změna programu vyhrazena!

Máte-li zájem dostávat pozvánky na akce ŠKODA Muzea formou e-mailu, pošlete e-mail s předmětem „POZVÁNKY“ na adresu muzeum@skoda-auto.cz.


Program duben / květen

Ke stažení zde.

Loading Facebook Comments ...