Oslavy sv. Martina a sv. Huberta

Svátky vína
KDY 1.11.2018 - 30.11.2018
KDE

Svátek svatého Martina, 11. listopadu, každoročně přináší řadu kulturních akcí. Ve vinařských oblastech se koštují a žehnají Svatomartinská vína, jinde se návštěvníci měst setkají s festivaly či degustacemi Svatomartinských vín, pojídají se svatomartinské husy i rohlíčky, do ulic vyráží svatomartinské průvody, někde spojené s lampionovým průvodem. Součástí oslav jsou také „Svatomartinské hody” a posvícení.

 

 

Svatomartinský jarmark a hody – Kutná Hora 2018

11. 11.

Tradiční Svatomartinský jarmark se uskuteční v neděli 11. listopadu. Nebudou chybět řemeslníci s dobovými stánky, vinaři a prodejci tradičních gastronomických specialit. Svatomartinské hody pak slibují husí speciality, koláče a další občerstvení a pokrmy z místních restaurací. Ochutnat můžete čerstvě otevřená svatomartinská vína, zajít na přednášky o vínu a další doprovodný program včetně živé muziky.


Svatomartinský pivovar s vůní husy Velké Popovice

10. – 11. 11.

Pivovar Velké Popovice na svátek svatého Martina také provoní husa na speciálních svatomartinských prohlídkách a to během celého víkendu.

V sobotu 10. listopadu dopoledne se přímo před pivovarem uskuteční Ringhofferovy trhy, kde budou prodávat místní farmáři. Prohlídky pivovaru s ochutnávkou husích paštik na varně se v tento den budou konat v 10:00, 11:00, 13:00 a 15:00 hodin.

V neděli se do pivovaru vydejte přímým vlakem Kozel expres z pražského Hlavního nádraží. Prohlídky pivovaru se budou konat se v 11:00, 11:40, 13:00 a 15:00 hodin a poznáte během nich bohatou historii pivovaru, seznámíte se s výrobou piva a surovinami, které se pro velkopopovické pivo používají, potkáte maskota pivovaru – Kozla Oldu. V rámci prohlídky bude připraveno menší občerstvení a v pivovarské restauraci budou na menu svatomartinské speciality.


Svatomartinská neděle – Slaný

11. 11.

Svatomartinské menu si 11. listopadu připraví také restaurace ATRIUM ve Slaném. Svatomartinská vína se otevřou v 11 hodin a během celého dne budete moci ochutnat v podzimně dekorované restauraci vypečenou husičku a další speciality.


 

Svatý Hubert, který slaví svátek 3. listopadu, žehná myslivcům, tradičním podzimním honům a také jezdcům na koních. Na svatohubertských slavnostech nechybí ukázky loveckých psů, hra na lesní roh, tematické výstavy, stánky s mysliveckými potřebami a ochutnávky zvěřinových specialit. K tomuto svátku patří také Hubertova jízda, která ukončuje jezdeckou sezónu a zároveň vzdává hold patronu jezdců, myslivců a lovců.

Barokní svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

3. 11.

Svatohubertské slavnosti, které se již poosmé uskuteční první listopadový víkend na zámku Loučeň, slibují parádní podívanou. Venkovní program bude zaměřen především na pomocníky lovců a myslivců. Setkáte se v něm už tradičně s ukázkami výcviku a práce loveckých psů. Na návštěvníky čeká také setkání se sokolníky, ale především s jejich opeřenými svěřenci. Ke zhlédnutí bude také výstava obrazů jednoho z nejznámějších malířů přírody a mysliveckých tradic Evropy Václava Nasvětila. Chybět nebudou ani zvěřinové hody a lovecká hudba. Bohatý program bude zakončený Svatohubertskou mší v kostele Nanebevzetí Panny Marie.


Hubertova jízda – Hořín

3. 11.

Hubertova jízda v ZOO parku Zelčín v Hoříně zakončí jezdeckou sezónu. Na akci se předvedou koně z domácí stáje a k vidění bude tradiční slavnostní nástup, jízda zručnosti, hon na lišku a odpolední soud. Akce začíná v 9 hodin, ale bohatý program je připraven po celý den.

Loading Facebook Comments ...