Listopad – měsíc hudebních festivalů

Hudební festivaly

Po venkovní sezóně se vrací do programů středočeských měst hudební festivaly různých žánrů. Dlouhé podzimní večery si tak milovníci hudby zpříjemní jazzem, rockem, popem, ale i vážnou hudbou.

Pro fanoušky vícedenních akcí a hudebních cyklů jsou připraveny oblíbené akce s dlouholetou tradicí jako jsou Slánské Jazzové Dny nebo Talichův Beroun. Podzimní hudební program ale nabízí i další festivaly a koncerty, které jsou u fanoušků neméně populární. Hudební programy jednotlivých měst jsou velmi různorodé a každý si tak přijde na své.

Slánské Jazzové Dny
Ve Slaném letos proběhne již dvaapadesátý ročník mezinárodního festivalu Slánské Jazzové Dny, během něhož se od 16. do 18. listopadu představí špičkoví muzikanti z Česka i ze zahraničí. Svou účast potvrdili umělci jako J. J. Jazzmen, Tribute2Headhunters, Contraband Milana Svobody (jediný koncert po mnoha letech), Tara Fuki (PL/CZ), Jaromír Honzák Quintet, Benny Lackner Trio (USA/CZ) nebo Kel do Nascimento Quartet (BR/CZ).

Talichův Beroun
Již od října probíhá v Berouně šestatřicátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu, nesoucí jméno věhlasného dirigenta – Talichův Beroun. Během šesti týdnů je připraven program napěchovaný špičkovými tuzemskými i zahraničními interprety klasické hudby. Festival pokračuje i během listopadu a zahrají si něm Collegium Marianum (6. 11.) nebo Komorní filharmonie Pardubice (13. 11.). Návštěvníci mohou také zajít na přednášku muzikologa, výstavu nebo literární večer.

Koncerty napříč krajem

Vedle těch nejznámějších festivalů se koná po celém Středočeském kraji řada jednodenních festivalů a koncertů oblíbených interpretů. V Čelákovicích si přijdou na své milovníci tvrdší muziky. V pátek 9. listopadu se zde koná Čelákovický bigbeat, na kterém si zahrají Michal Ambrož & Hudba Praha, Schodiště a Krausberry. V Mladé Boleslavi slaví úspěch swingové večery či koncert lidových písní Veselá trojka. V Kladně ožívá během podzimu vážnou hudbou Galerie Kladenského zámku. Na zámku Štiřín zase pokračuje cyklus exkluzivních koncertů. Na posledních dvou akcích tohoto roku zahrají Afflatus Quintet a ARS Collegium. Středočeský kraj nevynechají ani české hudební hvězdy během podzimních turné. Vystoupí zde například Xindl X, Mandrage, Janek Ledecký, Mirai a další.

Loading Facebook Comments ...