Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem na seznamu UNESCO?

Národní Hřebčín Kladruby nad Vltavou
KDY 2.2.2018 - 4.2.2018
KDE 533 14 Kladruby nad Labem, Česko

Vážení příznivci starokladrubských koní,je nám ctí a potěšením Vám oznámit, že nominační dokumentace s názvem Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem byla oficiálně předána Organizaci spojených národů pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) v Paříži v pondělí 29. ledna 2018.

 

 

 

Pro tento výjimečný okamžik v historii Národního hřebčína vznikl unikátní spot, který Vám zblízka přiblíží nominovaný statek. Ke shlédnutí zde.


  
V POLOLETÍ KONĚ LETÍ

Při této příležitosti zve Národní hřebčín Kladruby nad Labem své příznivce na první mimořádné prohlídky letošního roku. Otevřen bude areál hřebčína v Kladrubech nad Labem i ve Slatiňanech, a to od pátku 2. 2. do neděle 4. 2.

V obou hřebčínech si budou moci návštěvníci prohlédnout expozici historických kočárů i hlavní stáje. V Kladrubech nad Labem bude veřejnosti zpřístupněn i zámek, jehož expozice je věnovaná především Františku Josefu I. a Alžbětě Bavorské řečené Sissi.

Každý dětský návštěvník, který se na pokladně prokáže svým vysvědčením se samými jedničkami, obdrží za odměnu volnou vstupenku na jeden prohlídkový okruh. 

Loading Facebook Comments ...