Kouzelné Vánoce ve středních Čechách

Kouzelné Vánoce
KDY 1.12.2018 - 31.12.2018
KDE

V bezprostřední blízkosti Prahy prožijete kouzelný advent a naladíte se na vánoční svátky. Přijeďte na vánoční jarmarky, výstavy betlémů a další skvělé akce.

Předvánoční řemeslný jarmark
prosinec

www.muzeum-melnik.cz
Regionální muzeum Mělník pořádá jako každoročně tradiční řemeslný jarmark plný vánoční dekorace, produktů, dílniček i pochutin.  


Svatomikulášská obchůzka v Kouřimi
2. 12.

www.skanzenkourim.cz
Návštěvníci skanzenu Kouřim se mohou těšit nejen na svatého Mikuláše s čertem, andělem, Ruprechtem a smrtkou, ale i na obchůzky Barborek a Ambrože, lidovou hru „Komedie o sv. panně mučedlnici Barboře“, dílny na pečení figurálního perníku, jarmark, a mnoho dalšího.


„Dlouhé zimní večery“ – Mnichovo Hradiště
prosinec

www.muzeum.mnhradiste.cz

Jak se trávil čas vchalupách v uplynulém století, při světle svíček či petrolejových lamp, v teple praskajících kachlových kamen? Ženy draly peří, předly na kolovrátku a vyprávěly pověsti, životní příběhy a zpívaly se lidové písně. Hospodáři opravovali nářadí, vyráběla se březová košťata, pletly se košíky, ze dřeva se vyřezávaly loutky. Účastníci výstavy se s touto tématikou nejen seznámí, ale mohou některou z těchto činností dlouhých zimních večerů také vyzkoušet.


Oslava svátku sv. Barbory a rozsvícení vánočního stromu v Kutné Hoře
4. 12.

www.kutnahora.cz
Již tradičně rozsvítí město Kutná Hora vánoční strom na Palackého náměstí a na návštěvníky akce čeká bohatý program. Poté bude následovat slavnostní mše svatá v chrámu sv. Barbory.


Koncert Pod stromeček – Muzeum Podblanicka

6. 12.

www.muzeumpodblanicka.cz
Vánočně laděný hudební program, doplněný úpravou známých českých i světových koled. Od 19 hodin bude večerem provázet klavír Matyáše Nováka.


Pohádka „Zpátky do Betléma“ – Žleby
8. 12.

www.zamek-zleby.cz

Zámecké divadlo Žleby zve diváky na společný projekt Teátru Pavla Šmída a kejklíře Vojty Vrtka. Spolu s loutkami od Jana Růžičky budou vyprávět příběh ze starého Betléma.


Vánoce v hornickém domku
15. – 16. 12.

www.muzeum-pribram.cz
Vánoční atmosféra v typickém hornickém obydlí. Vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel. Návštěvníci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet a přenést se tak do role členů hornické rodiny, která se připravovala na příchod Štědrého dne.


Vánoce na Chateau Mcely
23. – 26. 12.

www.chateaumcely.cz
Chateau Mcely láká hosty na netradiční prožití vánoc na zámku, uprostřed zasněžené přírody, kde budou obklopeni laskavým servisem a rodinnou atmosférou. V balíčku Chateau Mcely nabízí kromě vánočního menu například projížďku na sáních tažených koňmi po okolí zámku, kreativní tvoření korálkových ozdob nebo tradiční vánoční zvyky. Pro každého hosta je připraven vánoční dárek z kolekce MCELY BOUQUET.

Loading Facebook Comments ...