Kolo pro život

Kolo pro život
KDY 12.5.2018 - 12.5.2018
KDE

Třetím závodem letošní termínovky Kolo pro život je oblíbená středočeská akce, které pro své spojení s městem “aut”, titulárním partnerem ŠKODA AUTO (která již po mnoho let patří k hlavním sponzorům nejslavnější cyklistické akce Tour de France) a svoji typicky rychlou závodní trasu, nikdo neřekne familiérně jinak než Tour de Mladá Boleslav.

Zázemí celého podniku je opět umístěno na ideálním místě, v prostorném a bezpečném přírodním areálu Krásná louka. Zde se nachází celé stanové městečko Kolo pro život se všemi stánky partnerů a službami pro závodníky, včetně velkého parkingu, prezence, cateringu, jídelny, nepostradatelného DEPa Kooperativy se sprchami, mycími boxy pro kola, bezpečnou úschovnou kol, mechaniky, pódium a také velké zázemí pro děti s nabitým celodenním doprovodným programem pro malé i velké.

Zde na zelené travičce Krásné louky proběhnou za mohutného fandění diváků a rodičů dopolední dětské závody na kolech ČT Déčko Junior Trophy v 6 věkových kategoriích, v pravé poledne odtud odstartuje kratší závodní trasa C na 31 km a nezávodní vyjížďka trasy D – Fitness jízdy na 20 km. Také páteční večerní program se odehraje na stejném místě.

Jeden z nejstylovějších startů v celém seriálu KPŽ zažijí účastníci hlavní trasy B na 53 km. Peloton vyrazí v 11:00 od Zákaznického centra ŠKODA AUTO a městem ho protáhne zkušený jezdec ŠKODA Motorsport za volantem legendárního vozu ŠKODA FABIA R5 až do areálu na Krásné louce. Zde závodníky čeká skvělá fanouškovská atmosféra a ostrý start do terénu po odstoupení zaváděcího vozu.

Trať v Mladé Boleslavi se od dvou předchozích (v Dobřichovicích a Hustopečích) dost liší. Těžko by tu cyklisté hledali strmé kopce vzhůru, které donutí člověka seskočit z kola a tlačit, úmorné táhlé výjezdy s vrchařskými prémiemi nebo kaskadérské sjezdy. Krása všech zdejších tras spočívá v pravém opaku. Tady se sjedou všichni milovníci rychlých, technicky nenáročných povrchů. A co si budeme povídat, takových bikerů, kteří rádi a bez překážek sviští kupředu mírně zvlněnou krajinou jako tryskáč, je čím dál tím víc… Jedinou libůstkou na trati, kde se jezdci, a to pouze ti na hlavní trase, více zapotí, je stoupání na zříceninu Zvířetice. Odměnou jim za to bude průjezd hradním příkopem a kochání se při pohledu na monumentální ruiny hradu. Navíc májový termín, kdy příroda ukazuje svoji neuvěřitelnou sílu a doslova před očima zdobí pole, louky a sady svěží jarní zelení a barevnou harmonií prvních jarních květů, je dalším přitažlivým faktorem, který každý rok přiláká na startovní čáru populárního závodu stovky a možná opět tisíce velkých a malých příznivců horských kol. Vždyť loňská rekordní účast se zastavila na celkovém čísle 2102 startujících! 

Na 9. ročník Mladá Boleslav Tour ŠKODA AUTO zvou do města automobilů (a také kol) pořadatelé ze sdružení Spinning MB, organizátoři z Kolo pro život, z.s. a titulární partner závodu a hlavní partner celé série KPŽ – společnost ŠKODA AUTO.  Josef Hladík, který stojí v čele pořadatelského týmu od prvního ročníku, má v těchto dnech plné ruce práce: „Všechny trasy závodu jsou totožné s těmi loňskými. Neusínáme ale na stereotypu, roztáčíme nový ročník „Bolky“ a přistupujeme k němu stejně poctivě, jako by to bylo poprvé. Myslím, že skvělý bude nejen fičák pro dospělé, ale také páteční večer pro děti a jejich rodiče. Loni jsme pro cyklistický potěr premiérově přichystali večerní závod s čelovkami, oheň s kytarou a opékáním vuřtů, všem se to moc líbilo. Letos chceme večerní program ještě trochu rozšířit.“

V cíli na Krásné louce se fanoušci krásné cyklistiky mohou těšit na neuvěřitelné výkony a dramatické spurty jezdců v závěrečných desítkách metrů pod cílovou bránu, stejně jako na autogramiádu nejlepšího českého veslaře a vynikajícího bikera Ondřeje Synka, a bohatý celodenní doprovodný program. Velký otazník visí nad absolutním vítězem 2018. Bude to opět Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna Accolade, který drží posledních 6 titulů z mladoboleslavské trasy nebo se někomu podaří famózního spurtéra sesadit?

Přijeďte se podívat na vlastní oči, vezměte s sebou horské kolo a přihlaste se na tu trasu, která vám vyhovuje nejlépe. Online registrace je až do 9. 5. o půlnoci, registrace v místě konání akce bude opět možná v pátek 18:00 – 20:00 a v sobotu 8:00 – 11:30, vždy nejpozději 30 minut před startem dané kategorie a závodu. Více informací na www.kolopro.cz a na facebooku projektu Kolo pro život.

Loading Facebook Comments ...