Jubilejní 25. ročník výstavy pod širým nebem. Letní keramická plastika v Roztokách u Prahy

25. Letní keramická plastika
KDY 23.6.2018 - 4.11.2018
KDE

V působivém prostředí zámeckého parku roztockého zámku vystavuje zhruba třicítka umělců svá sochařská díla a instalace vytvořené z keramiky a porcelánu.

Na této v České republice unikátní exteriérové výstavě se každoročně objevují především aktuální práce, v některých případech přímo vytvořené pro tuto akci. Se známými osobnostmi keramické sochařské tvorbyse na výstavě potkávají tvůrci z jiných oblastí vizuálního umění, pro které je keramický materiálb ojedinělou příležitostí rozvinout vlastní etablovanou tvorbu, a také jejich mladí nadějní kolegové, nedávní absolventi vysokých škol. S českými autory se prezentují originálně smýšlející autoři z Japonska, Jižní Koreje, Německa a Slovenska.

Výtvarníky k účasti na LKP vyzývají a následně jejich díla instalují kurátoři tak, aby prostupovaly atmosférou exteriéru muzea. Členitý prostor, kde se rozsáhlé volné plochy střídající s komorními zákoutími, nabízí zajímavé a mnohdy i překvapivé způsoby umístění uměleckých objektů. Výstava se koná ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem v Praze (UPM).

Kurátoři: Petr Lada a Milan Hlaveš (UPM)

Loading Facebook Comments ...