Jedinečný koncert Baroque Top Summit v Rabasově galerii v Rakovníku

KDY 13.4.2017 - 13.4.2017
KDE Vysoká 232, Rakovník I, 269 01 Rakovník, Czechia

Rabasova galerie Rakovník si vás dovoluje pozvat na koncert Baroque Top Summit, který se bude konat 13. dubna 2017 v 19.00 hodin V Heroldově síni Rabasovy galerie.

Na programu: C. Ph. E. Bach, J. P. Rameau, A. Vivaldi, F. Couperin, J. S. Bach

Účinkující:

Barbara Maria Willi – cembalo

Německá cembalistka Barbara Maria Willi vystudovala čtyři vysoké školy (Freiburg, Strasbourg, Salzburg, Brno). Na salcburském Mozarteu absolvovala s vyznamenáním, na brněnské Masarykově univerzitě získala doktorský titul za výzkum generálbasového stylu v 17. století. Ke studentským úspěchům patřila také cena „Prix d’encouragement – special mention” v cembalové soutěži v Bruggách. Ted už je sama profesorkou, a to na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, kde založila v roce 2014 nové oddělení staré hudby, které v současné době řídí. Jako specialistka na historické klávesové nástroje (cembalo, hammerclavier, varhany) spolupracuje s předními uměleckými osobnostmi a vystupuje na významných pódiích (Rudolfinum, Concertgebouw Utrecht, Konzerthaus Wien). Natáčela řadu kritikou oceněných CD.

Vilém Veverka – hoboj

Hobojista Vilém Veverka (1978) patří k nejrespektovanějším českým interpretům. Absolvoval Pražskou konzervatoř (F. X. Thuri), Akademii múzických umění v Praze (Liběna Séquardtová) a opakovaně se účastnil kurzů významného francouzského hobojisty Jeana-Louise Capezzaliho. Zásadním impulsem v jeho uměleckém rozvoji však bylo účinkování v „Gustav Mahler Jugendorchester“ a následné studium u předního německého hobojisty Dominika Wollenwebera na Hochschule für Musik Hanns Eisler v Berlíně. Jeho profesní rozvoj podstatně obohatilo i dvouleté působení v Berlínské filharmonii. Spolupracuje s významnými českými i zahraničními orchestry, k nimž patří zejména PKF – Prague Philharmonia, Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, Symfonický orchestr Českého rozhlasu, Filharmonie Brno nebo Tokyo Philharmonic, Vancouver Symphony Orchestra, Bayerisches Kammerorchester, Münchener Kammerorchester, Slovenská filharmonie, Filharmonie Krakov atd.

Vstupné 80 Kč (studenti, důchodci 70 Kč)

Adresa: Vysoká 232, 269 01 Rakovník

18483-rg-baroque-top-summit-pozvanka-mail

 

 

Loading Facebook Comments ...