Hurá na lyže

Hurá na lyže
KDY 1.12.2018 - 31.3.2019
KDE

Za lyžováním nemusíte prchat do hor. Jeden ze středočeských lyžařských areálů Monínec otevřel už v listopadu. Nic tedy nebrání, abyste sbalili lyže a vyrazili s rodinou nebo partnerem na sjezdovky nedaleko Prahy.

 

 

 

 

 

Monínec leží v srdci České Sibiře a kombinace jejího mikroklimatu, severní stráně a nadmořské výšky tvoří z Monínce jedinečný přírodní ledovec. Pro lyžaře i snowboardisty je zde několik sjezdovek. Na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovkyvás vyveze čtyřsedačková lanovka. Lyžařská školanabízí výuku dospělým i dětem ve dvou skiparcích. Areál je navíc vybaven nejmodernější zasněžovací technologií umožňující výrobu sněhu při teplotách nad nulou. Kromě sjezdového lyžování zde najdete i další zimní atrakce jako snowtubinga samozřejmostí je i možnost sáňkování a bobování. V okolí Monínce jsou pravidelně udržované a dobře značené běžkařské trasyv délce zhruba 54 kilometrů.

https://zima.moninec.cz/


Další tipy na lyžování ve středních Čechách:

Jílové u Prahy

V areálu Chotouň jsou k dispozici čtyři vleky. Mírné sjezdové tratě jsou vhodné hlavně pro začínající a středně pokročilé lyžaře. 

http://www.vlekychotoun.cz/

Ski resort Konopiště

Ski Resort Konopiště nabízí osvětlenou sjezdovku Ferda dlouhou 300 metrů, lyžařskou, snowboardovou školu pro děti i dospělé a běžkařské stopy dle aktuálního stavu počasí.

http://www.golf-konopiste.cz/index.php?textID=100&idmenu=126

Šibeniční vrch Mnichovice

Nejbližší lyžařská sjezdovka v Mnichovicích, od Prahy vzdálená pouze 20 minut po dálnici D1 – exit Mirošovice, nabízí 200 m dlouhý, uměle zasněžovaný lyžařský svah uprostřed srubového areálu, vhodný nejen pro děti a začátečníky.

http://www.sibenicnivrch.cz/rs/

Loading Facebook Comments ...