Homutův statek nebo rozhledna Čížovka – soutěž STAVBA ROKU STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2018 udělila ocenění

Homutuv statek

5. ročník soutěže STAVBA ROKU STŘEDOČESKÉHO KRAJE 2018 slavnostně udělila titul, Cenu hejtmanky, 9 zvláštních cen a Cenu veřejnosti dne 25. září ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Hodnocení poroty v soutěži o nejkvalitnější stavební dílo na území Středočeského kraje se dlouhodobě zaměřuje na kvalitu staveb a jejich přínos pro občany a region.

Cenu hejtmanky Středočeského kraje 2018 získala novostavba Mateřské školy Úsměv v Benešově, která prezentuje kvalitní architektonické řešení. Cena za stavbu, která nejlépe rozvíjí kulturní hodnoty krajiny nebo okolní zástavby získala rozhledna Čížovka za zdařilé architektonicko-konstrukční řešení. Dominantní výšková stavba v otevřeném prostoru, svým tvarem, proporcemi i použitými materiály přirozeně zapadá do okolního prostředí. Stavba přispívá k podpoře turistického ruchu v oblasti Mladoboleslavska a významně rozvíjí kulturní hodnoty zdejší cenné krajiny.

Ocenění získala také novostavba výrobně administrativní budovy Teco v Kolíně (Cena za energetickou úspornost, Cena veřejnosti) nebo rekonstrukce statku v Sedlci u Mšena na Kokořínsku – Homutův statek (Cena za nejlepší rekonstrukci památkového objektu). Cenu pro stavbu, kterou financuje kraj nebo jeho příspěvkové organizace získala rekonstrukce a dostavba Regionálního muzea v Kolíně.

Další oceněné stavby:

Cena za dopravní infrastrukturu – D4 Skalka – křižovatka II/118, Příbram

Cena za nejlepší stavbu určenou k veřejnému účelu – celková oprava ZUŠ v Benátkách nad Jizerou

Cena za rozvoj bydlení – Rezidence Jičínská, Mladá Boleslav

Cena za nejlepší investiční záměr – Multifunkční budova Kliniky Dr. Pírka, Mladá Boleslav

Zvláštní cena poroty za architektonické řešení – Rekreační objekt – Dépendence Slapy, Rabyně

Soutěž se konala za podpory Středočeského kraje, pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové a ve spolupráci s Odborem kultury a památkové péče Krajského úřadu Středočeského kraje. Organizátorem a odborným garantem je Nadace ABF – Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

 

Loading Facebook Comments ...